Luottamushenkilöt

Espoon perussuomalaiset Ry:n jäsenet valitsee hallituksen, joka ohjaa käytännön toimintaa. Heidän yhteystiedot voi kysyä heiltä.
Uusin lista on Espoon Perussuomalaisten sivuilla valikossa Edustajat.
Rakensin syksyllä 2020 heille uudet sivut ja ylläpidän niitä osoitteessa https://psespoo.fi

TIlanne 2020-09-01 Nykyiseen hallitukseen on valittu 2020:

TehtäväNimiSpostiPuhWWW
PuheenjohtajaPaul Usvalampi 
1. varapuheenjohtaja / Vaalipäällikkö Paavo Määttä 
2. varapuheenjohtaja / ICT ja netti Jarmo Kanerva kanervaeu ☺ gmail.com ja
media ☺ psespoo.fi
0400 444590kanerva.eu
   
Hallituksen jäsen / Sihteeri / TiedottajaAri Ampuja
Hallituksen jäsen / Rahastonhoitaja Suoma Karjalainen 
Hallituksen jäsen / JäsenvastaavaCia Grönberg 
Hallituksen jäsenMait Mihhels
Hallituksen jäsenJaana Valle  
Hallituksen jäsenAlexander Ahjolinna 
Hallituksen varajäsenKari Paunonen  
Hallituksen varajäsenSeppo Kallunki  
Hallituksen varajäsenJarno Eerola  
Hallituksen varajäsenSeppo Naukkarinen  
Hallituksen varajäsenOskari Kolehmainen  
Hallituksen varajäsenMarkku Kähkönen  
Hallituksen varajäsenArja Hietala  
Hallituksen varajäsenPerttu Ahonen  
    
    
    

Espoon valtuustossa Espoon Perussuomalaiset -nimisen valtuustoryhmässä on 3 varsinaista ja 5 varajäsentä ( v.2020):

Varsinaiset
Teemu Lahtinenpj
Arja Juvonenkansanedustaja
Simo Grönroos
Varajäsenet
Henna Kajava1.varajäsen
Suvi Karhu2.
Paul Usvalampi3.
Toni Seppänen4.
Marja Pihalajaniemi5.

Luotamushenkilöinä toimii (v.2020) seuraavat:

Espoon Kaupunginhallitus:
Varsinainen jäsenVarajäsen
 Arja Juvonen 
  
Kaupunginhallituksen Konsernijaosto:
Varsinainen jäsenVarajäsen
 Seppo Kallunki
  
Kaupunginhallituksen Elinkeino- ja kilpailukykyjaosto:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Teemu Lahtinen (varapuheenjohtaja)Seppo Kallunki
  
Kaupunginhallituksen Tila- ja asuntojaosto:
Varsinainen jäsenVarajäsen
 Seppo Kallunki
  
Kaupunkisuunnittelulautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Suvi KarhuJarno Eerola
  
Keskusvaalilautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
 Sirpa Karlsson
  
Kulttuurilautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Oskari Kolehmainen
  
Liikunta- ja nuorisolautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Seppo KallunkiMarkku Kähkönen
Kari Paunonen 
  
Rakennuslautakunta:
Varsinainen jäsen, VpjVarajäsen
Jaana ValleJouni Antikainen
  
Ympäristölautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Teemu TaresPerttu Ahonen
  
Sosiaali- ja terveyslautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
 Toni SeppänenKim Mikander
 
  
Opetus- ja varhaiskasvatuslautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Paul UsvalampiMervi Syväranta
Henna Kajava 
  
Varhaiskasvatusjaosto:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Olli MårdPetra Pipinen
  
Svenska rum:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Alexander AhjolinnaPia Ahjolinna
  
Tarkastuslautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Jarmo Kanerva
  
Tekninen lautakunta:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Simo Grönroos, PJJouni Pirttimäki
  
Kestävä Espoo:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Arja Juvonen, PJTimo Lahtinen
  
Innostava elinvoimainen Espoo:
Varsinainen jäsenVarajäsen
Toni SeppänenVille Lehtinen
Pelastuslaitoksen johtokunta:
 Kari PaunonenVeikko Granqvist